top of page

Вхідні молитви, келійна молитва і символіка священних облачень. Таємниці богослужіння — випуск 4

Обновлено: 23 дек. 2021 г.Про Вхідні молитви як прохання священика в Бога Його допомоги і благословення для звершення священнодійства, келійну підготовку священнослужителя до Літургії та про виникнення сповненої «войовничої» символіки традиції вбиратись в облачення — розповідає ієромонах Афанасій (Стрельцов), викладач Київської духовної академії і семінарії, в бесіді з протоієреєм Олександром Клименком. Дивіться чергове відео з циклу проекту «Таємниці богослужіння», яке Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував спільно з Київською духовною академією і семінарією.


Вхідні молитви: навіщо вони потрібні та який їх устрій? Як відрізняються правила підготовки до служби Божої священика від підготовки вірян? Про духовний смисл молитви келійної і молитви передлітургійної та про те, чому келійно читаються саме канони. Про ризи архієрея, священика і диякона, які насамперед потрібні не для краси, а для прославлення Бога та для зосередження на Літургії всіх присутніх у храмі Божому. Про особливе значення молитов на облачення, що допомагають краще налаштуватися на богослужіння, та про глибоку символіку омовіння рук священнослужителем під час Божественної літургії.


«Щоразу коли готуємося до зустрічі з якоюсь людиною, ми, по-перше, дізнаємося, що це за людина, одягаємо відповідний одяг і готуємо себе до зустрічі. А в храмі, коли священнослужитель звершує Літургію або коли мирянин причащається, відбувається зустріч із Богом. А найкращий засіб підготуватися до цієї зустрічі – внутрішня чистота, яка досягається завдяки молитві… Вхідні молитви… Їх головна ідея в тому, що священнослужителі, заходячи до храму, до «Святого святих», та усвідомлюючи свою негідність, просять у Бога Його допомоги і благословення для здійснення священнодійства… Але пам’ятаємо слова святителя Симеона Солунського про те, що не ми особисто звершуємо богослужіння, не наші руки, але це благодать Божа», — зазначив о. Афанасій (Стрельцов). Він наголосив, що всім у храмі — і молитвою церковною, і облаченням тощо — «ми свідчимо про те, що наша проповідь є проповіддю про Христа розп'ятого і воскреслого, — все показує, що ми в храмі Бога Любові, Котрого розіп’яли за нас».

1 просмотр0 комментариев

Comments


bottom of page