top of page

Устрій храму, правила поведінки в ньому та структура Літургії. Таємниці богослужіння — випуск 3

Обновлено: 23 дек. 2021 г.Про устрій православного храму та основні правила поведінки в ньому, про основне його призначення та Літургію, як головне Богослужіння в Домі Божому, в бесіді з протоієреєм Олександром Клименком розповідає ієромонах Митрофан (Божко), викладач Київської духовної академії і семінарії. Дивіться чергове відео з циклу нового проекту “Таємниці богослужіння”, яке Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував спільно з Київською духовною академією і семінарією.


Про те, чому місіонерства та проповіді на будь-якому місці недостатньо і християни будують храми. Як виглядали перші православні церкви та який устрій мають храми сьогодні. А також про головне богослужіння – Божественну літургію – з яких частин вона складається і як “співпрацює” з устроєм храму та архітектурою. Про проскомідію, літургію оглашенних та літургію вірних. Чи є оглашенні сьогодні та про кого ми в основному молимося під час цієї частини богослужіння.


“Храм Божий – це те місце, де ми не просто молимося наодинці. Храм – це те місце, де ми спільно молимося і таким чином йдемо назустріч з усім людством до Бога. Місце, де ми оточені в храмових розписах тими людьми, які йшли до Бога перед нами та які становлять разом із нами єдність Церкви земної і Церкви Небесної”, – відзначає отець Митрофан та дає таку настанову: “Коли ми йдемо до церкви, то повинні себе готувати і духовно, і зовнішньо до зустрічі з Богом. Зустріч із Богом повинна змінювати людину… Адже входячи в дім Божий, ми входимо у простір Вічності”.

6 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page